• posadzki z kamienia naturalnego
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • BLATY DO ŁAZIENEK Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • ELEWACJE Z KAMIENIA
  • OBUDOWY KOMINKÓW
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • POSADZKI I PARAPETY Z KAMIENIA NATURALNEGO

Parapety z konglomeratu

Konglomerat to typ materiału składający się ze spokojnych lepiszczem ziaren bądź elementów innych kamieni. Jednym z popularniejszych konglomeratów w Polsce jest konglomerat marmurowy, który jest kompozytem łupek marmuru oraz poliestrowej żywicy oraz konglomeraty nieco tańszych kamieni, które również dają niesamowity efekt wizualny. Ze względu na kolorystykę oraz wysoką cenę wiele osób decyduje się na wybór konglomeratów nieco gorszej jakości, wykonanych z innych ziaren, które i tak posiadają wiele cech oraz zalet podobnych do tych charakterystycznych dla parapetów z kamienia naturalnego, przy czym konglomeraty drobnoziarniste mają niemal trzykrotnie większa nasiąkliwość, są wytrzymalsze na zginanie oraz ściskanie niż konglomeraty gruboziarniste.

Jedną z głównych cech konglomeratu jest jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne – zarysowania, ścieranie, odbicia, uderzenia oraz warunki atmosferyczne. Parapety z tego materiału są też mało nasiąkliwe, a przy tym bardzo łatwo utrzymać je w czystości, gdyż wystarczy przetrzeć lekko wilgotną ściereczką. Dokładnie wypolerowana powierzchnia konglomeratu sprawia, że doskonale odbija się od niej światło, dzięki czemu parapety z konglomeratu wyglądają efektownie i ekskluzywnie. Ponadto tego typu materiały absorbują temperaturę z otoczenia, dzięki czemu zawsze są przyjemne w dotyku.

Należy tu także wspomnieć, ze parapety z granitu i parapety z konglomeratu nieco się różnicą. Te pierwsze są wykonane w całości z litego kamienia, drugie natomiast są zlepkiem mniejszych bądź większych ziaren. Parapety granitowe ze względu na jednolitą fakturę oraz wyższą jakość są zazwyczaj wytrzymalsze i odporniejsze na uszkodzenia, a konkretne cechy parapetów z konglomeratu zależne są w dużej mierze od rodzaju kamienia, jaki został użyty do jego wykonania.

Dzięki niezwykłej palecie barw oraz ich odcieni parapety z kamienia naturalnego można dopasować do każdego wystroju wnętrza, a ponadto kamień nadaje każdemu pomieszczeniu naturalny, harmonijny wygląd. Typ konglomeratu dopasować można zarówno do wyglądu okien (plastikowych, drewnianych czy też wykonanych z aluminium), jak i do aranżacji ścian w pomieszczeniu. Często spotyka się również parapety i kominki bądź zdobienia na ścianach z tego samego kamienia, co daje niepowtarzalne wrażenie. Wiele osób decyduje się na parapety z kamienia naturalnego lub konglomeratu, gdyż zastosowanie ich daje trwalsze i bardziej efektowne rezultaty niż w przypadku na przykład parapetów plastikowych bądź drewnianych.

blaty kuchenne