• posadzki z kamienia naturalnego
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • BLATY DO ŁAZIENEK Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • ELEWACJE Z KAMIENIA
  • OBUDOWY KOMINKÓW
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • POSADZKI I PARAPETY Z KAMIENIA NATURALNEGO

Elewacje z kamienia - efekt po podświetleniu - onyks, alabaster

Naturalny kamień coraz częściej wykorzystywany jest do pokrywania elewacji , nie tylko fasad budynków wielorodzinnych i biurowców. Jego wykorzystanie coraz częściej można spotkać na elewacjach domów jednorodzinnych. Najczęściej spotykane elewacje z kamienia naturalnego to elewacja z onyksu i elewacja z alabastru. Kamienie elewacyjne mają szereg zalet. Niewątpliwie najważniejszymi są jego wytrzymałość oraz trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Elewacje i ściany wewnętrzne ozdobione okładziną z naturalnego kamienia, są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać je w czystości.

Na elewacje z kamienia najlepiej nadają się granity, marmury i piaskowce. Coraz częściej na fasadach zaczynają się pojawiać kamienie rzadsze, typu onyks i alabaster, które czarują swoją krystaliczną strukturą i wręcz bajkowymi wzorami i barwami. Elewacje z onyksu i elewacje z alabastru stosowane są ze względu na dużą przepuszczalność światła przez te naturalne kamienie. W rezultacie, przy wykorzystaniu odpowiednio dobranego oświetlenia możemy uzyskać niesamowite efekty świetlne, wyróżniające naszą fasadę na tle innych. Podświetlenie zamocowane z tyłu kamienia, wydobywa jego krystaliczną strukturę i podkreśla jego wyjątkowy wzór i rysunek. Onyks i alabaster występują w wielu kolorach, od barw mniej nasyconych do bardziej intensywnych. Odpowiednio dobraną kolorystykę możemy zestawić z pozostałymi częściami elewacji budynku, tworząc tym samym jedną całość. Ze względu na bogatą paletę barw i kolorów, wśród produktów z alabastru i onyksu, można łatwo znaleźć odpowiednią dla naszej inwestycji.

Elewacja z kamienia typu onyks lub alabaster nie jest tania. Zatem może się okazać, że nie jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, niemniej jednak ze względu na swoją trwałość, warto się nad nim zastanowić. Jest to elewacja na długie lata.

Zastosowań jak i rozwiązań co do wykończenia elewacja z onyksu jak i elewacja z alabastru ma wiele. Z pewnością najlepszą opcją jest zlecenie prac profesjonalnej firmie kamieniarskiej, która pomoże nam również dobrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. Ta sama firma zatroszczy się także o odpowiednie zabezpieczenie i zaimpregnowanie kamienia. Są to sprawy o tyle istotne, że odpowiednio wykonane prace, nie tylko przedłużą żywotność naszej fasady, ale odpowiednie formy impregnacji pozwolą wyodrębnić i wydobyć na wierzch konkretne walory kamienia. Profesjonaliści podpowiedzą nam również jakie środki należy stosować do bieżącej konserwacji tych dzieł sztuki.

blaty kuchenne