• posadzki z kamienia naturalnego
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • BLATY DO ŁAZIENEK Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • ELEWACJE Z KAMIENIA
  • OBUDOWY KOMINKÓW
  • BLATY KUCHENNE Z KAMIENIA NATURALNEGO
  • POSADZKI I PARAPETY Z KAMIENIA NATURALNEGO

Jak dbać o blaty kuchenne z konglomeratu - impregnacja kamienia

Bardzo często konsumenci narzekają na swoje blaty kuchenne. Wybierając blaty z granitu, czy blat z konglomeratu, są zawiedzeni, że łatwo powstają na nich trwałe zarysowania, plamy i odbarwienia. Wydawać by się mogło, iż struktura kamienia powinna być trwa i odporna. Niestety, blaty z naturalnego kamienia bez odpowiedniej impregnacji bądź źle zaimpregnowane, nie będą służyły nam przez długie lata. Wchłaniają ciecze, reagują z kwasami i mimo dużej twardości, przestają być odporne na zarysowania, doprowadzając tym samym do szału posiada takich blatów. Decydując się na blat kuchenny musimy zadbać o niego od pierwszego momentu zastosowania.

Często brak nam świadomości , iż blaty z konglomeratu są w pewnym sensie blatami kamiennymi. Powstają poprzez proces łączenia z żywicą poliestrową zmielonych kawałków marmuru i granitu. W ten sposób otrzymujemy połączenie naturalnego kamienia z substancjami chemicznymi.

Blaty z kamienia naturalnego typu granit i z konglomerat mają swoje wady i zalety. Jednakże wyjątkowo dobrze sprawdzają się w kuchni pod warunkiem, że będziemy odpowiednio o nie dbać. Podstawą dbałości o blaty z kamienia jest ich odpowiednia pielęgnacja. Impregnacja nie tylko utwardza kamień, ale pozwala zamknąć i zabezpieczyć wszystkie pory występujące w kamieniach, które mogą absorbować ciecze. Tym samym blaty z kamienia stają się odporne na odbarwianie i plamienie.

Impregnacją naszego blatu powinien zająć się fachowiec. Po odtłuszczeniu całej powierzchni powinien nanieść na nasz blat dobrej klasy impregnat. Jeśli cały zabieg zostanie wykonany z należytą starannością pozostanie nam jedynie bieżące czyszczenie powierzchni i impregnacja powtarzana co 3 - 5 lat. Na co dzień do pielęgnacji blatów kamiennych wystarczy woda. Od czasu do czasu możemy również sięgnąć po środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia blatów . Przy pielęgnacji należy unikać środków czyszczących zawierających kwasy, chlorki sodu, z ph mniejszym niż 7. Płyn do mycia naczyń często używany jest również odradzany przez specjalistów. Jego pozostałości na kamieniu mogą spowodować, że postawione na blacie gorące naczynie pozostawi na nim trwałe odbarwienie Jeśli szukamy odpowiedniego fachowcy, zapytajmy najpierw wśród znajomych. Poznań jako jedno z dobrze prosperujących miast w Polsce, posiada duży procent fachowców zajmujących się kamieniarstwem, meblarstwem i montażem blatów kuchennych. Tacy fachowcy będą nam w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z pielęgnacją naszego kamienia.

blaty kuchenne